Toefl

     Toefl sınavı ana dili İngilizce olmayan kişilerin, Amerikan İngilizcesi seviyesini ölçmek amacıyla New Jersey eyaletinde bulunan, Educational Testing Service (ETS) tarafından dünyanın pek çok yerlerinde düzenlenen bir sınavdır.
     Toefl Sınavı dünya genelinde İngilizce dilinde eğitim veren yaklaşık 4300 kolej ve üniversite tarafından lisans, yüksek lisans ve doktora programlarına ana dili İngilizce olmayan öğrencileri kabul kriteri olarak kullanılır. Ayrıca, dünya genelinde pek çok kurum, organizasyon ve şirket iş başvurusunda Toefl sınavından alınan iyi bir puanı İngilizce Yeterlilik Belgesi olarak kabul eder. Toefl sınavına, İngilizce eğitim veren bir üniversite, kolej veya enstitütüde eğitim yapmak isteyenler girmelidir. Ayrıca, İngilizce dil bilgisini uluslararası geçerliliği olan bir belge ile kanıtlamak isteyen herkes bu sınava girebilir. Toefl Sınavı hakkında detaylı bilgi almak için www.toefl.org sitesini ziyaret ediniz.

 

Test dört bölümden oluşur. Test, katılımcının bireysel hızına bağlı olarak yaklaşık 3,5 saat ile 4 saat arası bir sürede tamamlanır. Öncelikle Okuma ve Dinleme bölümleri yer alır. Bu iki bölüm tamamlandıktan sonra, sınava 10 dakikalık mecburi ara verilir. Bu ara sonrasında da Konuşma ve Yazma bölümlerinin tamamlanmasıyla sınav sona erer. Bilgisayarlı Toefl da (IBT) sınıfta bir gözetmen öğretmen vardır. Bu öğretmen, testin nasıl yapılacağı, bilgisayarın kullanımı ve gereken konularda yardım sağlar.

 

DUYURULAR
Tümünü Göster

Ziya Gökalp Cad. Karanfil Sokak No:1 Nurettinbey İşhanı Kat 5 Kızılay / ANKARA   |   Tel : 0 312 433 00 40 - 433 47 40   |   Fax : 0 312 433 47 40